ELEKTRONIKA IR ROBOTIKA

 

Žymiojo Kembridžo universiteto fizikos profesoriaus futurologo Stephen William Hawking'o (1942 - 2018) įsitikinimu, dirbtinio intelekto sukūrimas ir plėtra laikui bėgant taps arba didžiausia žmonijos sėkme, arba didžiausia nelaime. Dirbtinio intelekto nauda, atliepiant visuomenės vystymosi iššūkius, yra neginčijama, kaip yra neginčijamos ir rizikos, jei dirbtinio intelekto vystymasis išeis už visuomenės darnios plėtros ribų.  Šiuo metu galima spėti, kad situacija dar yra valdoma, tačiau daugelio šalių vyriausybės ir verslas skiria ypatingą dėmesį informacijos, technologijų ir infrastruktūros išmaniojo valdymo sričiai. Bet kuriuo atveju, išmaniojo valdymo kompetencijų svarba tiktai augs, ir šios AI tematikos moduliai gali padėti jums įgyti šios srities žinių ir praktinių gebėjimų pradmenis.

__________

Čia pateikiami moduliai "Išmanusis šiltnamis" ir "Biomedicinos inžinerija" buvo parengti ir 2018-2019 m. m. įgyvendinti kaip NVŠ neakivaizdinės programos, apimančios sesijinius užsiėmimus VGTU laboratorijose, ir - laikotarpiais tarp jų - nuotolinį darbą namuose. Dabartiniai moduliai yra pertvarkyti, pritaikant nuotolinei ugdymo formai 2020-2021m.

 

ŠIŲ IR VISŲ KITŲ AI TEMATIKŲ 2020-2021 M. M. INFORMACINIUS PLAKATUS GALIMA PAMATYTI ČIA, O INFORMACIJĄ APIE NAUJŲ DALYVIŲ REGISTRAVIMĄSI - ČIA

 

 

Trumpi tematikos teoriniai kursai išmokys Jus nuosekliai, etapas po etapo, pradedant nuo roboto idėjos generavimo, konstrukcijos apipavidalinimo, reikiamų elektronikos komponentų parinkimo iki programavimo, naudojant Arduino IDE, Autodesk Circuits programinę įrangą bei Arduino platformos komponentus, sukurti originalaus roboto prototipą bei susipažinti su robotą sudarančiais komponentais ir dar daugiau apie juos. Roboto prototipo kūrimo projektinius darbus geriausia atlikti dirbant komandomis.

Programa supažindins su inovacijų kūrimo principais išmaniųjų statinių ir įtaisų kūrimo ir naudojimo srityje ir  suteiks pradinius praktinio darbo įgūdžius, konstruojant ir bandant originalios konstrukcijos išmaniojo mini šiltnamio prototipą. Šis prototipas leis įsisavinti inžinerijos bei biologijos pradmenis. Programa apima visą inovacijų kūrimo veiklų ciklą – nuo šiltnamio koncepcijos kūrimo, projektavimo ir gamybos iki jo valdymo sistemos programavimo ir eksploatacinių bandymų, taip pat ir darbo rezultatų pristatymą.

Išsirinkus projektinį darbą ir panaudojus reikalingas medžiagas ir priemones, galima sukonstruoti, pavyzdžiui,  bioninę ranką, kuri panaudojama įvairiose medicinos, mokymo ir kt. srityse.

Pasirinkus programinę įrangą, bei tinkamai sujungus elektronikos komponentus, šią ranką galima valdyti ne tik sujungtais laidais, bet ir bevieliu ryšiu, kas leidžia ranką panaudoti nuotoliniu būdu.

Šio darbo tikslas yra sukurti 3D spausdintuvą, kuriuo darbo paviršiaus kraštinės būtų ne didesnės nei 100 mm ilgio (x ašis), 100 mm pločio (y ašis) ir 100 mm aukščio (z ašis). Programos metu susipažinsite su 3D modeliavimo programomis, jomis naudojantis galima bandyti virtualiai surinkinėti 3D spausdintuvą bei sukurti įvairias laikančiąsias detales.

Arduino programavimas: medžiaga rengiama