NVŠ NEAKIVAIZDINĖ PROGRAMA „IŠMANUSIS ŠILTNAMIS“

 

Šiuolaikinio žmogaus aplinkoje gausu įvairių elektroninių prietaisų, kurie ir toliau tobulės. Daugelis žmonių neturi pakankamai laiko įprastinei šiltnamio priežiūrai, o išmaniajam šiltnamiui sukurti nepakanka žinių, tad jie gali tik pasvajoti apie tokią konstrukciją, kuri būtų protinga ir visą reikalingą priežiūrą atliktų pati. Šios programos tikslas – supažindinti su išmaniojo šiltnamio kūrimo procesu.

Šiltnamio konstrukcijos nėra sudėtingos, o, naudojant „Arduino“ valdiklį, jos tampa išmaniosios. Vykdydami „Išmaniojo šiltnamio“ programą įgysite pradedantiesiems skirtos „Processing“ programavimo kalbos įgūdžių „Arduino“ programuoti, nes ją sudėtingose robotizuotų įrenginių valdymo sistemose naudoja ir profesionalūs programuotojai, ir pažengę mėgėjai.

Šios programos metu išmoksite kurti šiltnamių modelius ir programuoti jų elektronines valdymo sistemas, palaikyti optimalų augalų augimo ir vystymosi mikroklimatą: tinkamą drėgmę bei temperatūrą, reikalingą apšvietimo lygį ir t.t. O Jūsų sukurti išmanieji šiltnamiai atiteks jums, kuriuos galėsite tobulinti.

Daugiau informacijos apie programą „Išmanusis šiltnamis“ suteiks programos koordinatorė doc. dr. Ina Tetsman.  Rašykite jai el. paštu  ina.tetsman@vgtu.lt arba skambinkite tel. 8 687 55766.