Čia skelbiame informaciją apie "Ateities inžinerijos" komandos ir partnerių organizuojamus renginius, konkursus ir kitas viešas iniciatyvas. Susidomėjusius kviečiame dalyvauti!

FFF

Visas mokyklas (įskaitant ir profesines), vykdančias bendrojo ugdymo programą ir norinčias dalyvauti AI platformos veikloje 2020-2021 m. m., kviečiame rengti paraiškas savivaldybių organizuojamiems NVŠ veiklų finansavimo konkursams. 

ŠMSM savo 2020 06 02 įsakymu savivaldybėms skyrė 2.5 mln. EUR vaikų vasaros stovykloms ir kitoms NVŠ tęstinėms veikloms finansuoti konkurso būdu. Dar daugiau,  2020 07 06 ministerija pranešė apie papildomo 5,5 mln. EUR finansavimo skyrimą. Tai yra išties rekordinis NVŠ finansavimas, ir yra labai svarbu, kad šios lėšos tektų ne tik vasaros stovykloms, bet ir NVŠ veikloms 2020 m. rudenį-žiemą, o viena iš tokių veiklų - darbas VGTU "Ateities inžinerijos" nuotolinio ugdymo platformoje. 

Raginame visas mokyklas, jau dirbančias AI platformoje, ir dar neisitraukusias į šią veiklą, skubiai kreiptis į savo savivaldybės administraciją, išsiaiškinti konkurso sąlygas ir pateikti savo paraišką. Tokio projekto tipinę sąmatą sudarytų išlaidos medžiagoms, priemonėms ir paslaugoms, kurios reikalingos mokinių kūrybiniams darbams, makinių pavežėjimui į kontaktinių renginių vietas bei maitinimui renginių metu, taip pat mokytojų - projektinių darbų vadovų ir konsultantų simboliniam darbo užmokesčiui. 

Jei kiltų klausimų - mielai padėsime. Kreipkitės el. paštu ateitin@vgtu.lt arba telefonu (8 618) 80420.

Iki susitikimo AI platformos veiklose!

AI platformos komandos vardu - koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

tel. (8 618) 80420

AI_PS

"Ateities inžinerijos" 2019-2020 m. m. pavasario sesija organizuojama dviem dalimis - pirmoji vyks nuotoline forma (ZOOM IT platformoje) 2020 m. birželio 2 d.; joje bus pristatomi jau užbaigti darbai, visų pirma, tie, kurių autoriai šiemet palieka mokyklą, o antroji dalis, kurioje bus pristatomi visi likę šio sezono darbai, vyks 2020 m. rugsėjo pabaigoje. Detalesnę informaciją ir darbų bei dalyvių registracijos anketas rasite spustelėję antraštę.

Norinčius pristatyti savo darbą ar tiesiog dalyvauti sesijoje ir pamatyti kitų atliktus darbus kviečiame užsiregistruoti iki 2020 m. gegužės 29 d. Jei iškilo problemų ar klausimų - kreipkitės ateitin.vgtu.lt, o skubiais atvejais - tel. 861880420

Svarbu: prieš pildant anketas maloniai prašome įsiregistruoti AI platformoje su savo paskyra.

Iki susitikimo Pavasario sesijoje,

"Ateities inžinerijos" komandos vardu - Henrikas Mykolaitis

AI

VGTU nuotolinio ugdymo „Ateities inžinerijos“ platforma (AI platforma) nuo 2017 m. nemokamai siūlo šiuolaikinių inovacijų ugdymo turinį, įrankius, kontaktines kūrybines dirbtuves, nuotolines konsultacijas bei technologines paslaugas, kurios leidžia mokiniams ir mokytojams gilinti savo žinias inžinerijos, technologijų, gamtos mokslų, informatikos, dizaino ir verslumo srityse, jas integruoti ir taikyti realių problemų sprendimui. Mokiniai gali atlikti integruotus projektinius darbus – ištirti savo namą ar aplinką, sukurti išmanųjį įtaisą, gaminį ar programėlę, išmokti investuoti bei vystyti verslą, po to konkursuose pristatyti darbų rezultatus ir ieškoti kelių jų įgyvendinimui. Pirmųjų dviejų AI platformos sezonų metu mokiniai atliko daugiau kaip 140 projektinių darbų. 2019–2020 m. m. platformos portfelyje yra 17 neformaliojo ugdymo tematikų, kurias savo projektiniams darbams yra pasirinkę daugiau kaip 500 mokinių iš 30 mokyklų.

Praktika įrodė šių ugdymo galimybių aktualumą, ir ypač regionuose, kuriuose itin trūksta šiuolaikines inžinerines technologijas išmanančių formaliojo ir neformaliojo ugdymo specialistų. Karantino reikalavimai apribojo visų galimybes, todėl kviečiame nedelsti ir įsitraukti į AI platformos veiklą!

Daugiau informacijos - spustelėjus pavadinimą

Linkime kūrybinės sėkmės bendrame darbe!

AI koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

 

ŽS

"Ateities inžinerijos" 2019-2020 m. m. žiemos sesija vyks 2020 m. vasario 27 d. VGTU Saulėtekio, Senamiesčio ir Mechanikos rūmuose. Renginį organizuosime kūrybinių dirbtuvių forma pagal atskiras tematikas - komandos pristatys savo atliekamų projektų padėtį, drauge aiškinsis bei spręs jiems iškilusias problemas, todėl prašome ir darbų vadovų, ir konsultantų iš anksto susiderinti kaip naudingiausia būtų organizuoti tematikos darbą. Tos komandos, kurios bus jau baigusios savo darbą ir neplanuoja jo pristatyti gegužės mėn. (pvz., dvyliktokai), galės jį pristatyti žiemos sesijos metu. Mes, kaip paprastai, atspausdinsime plakatus, jei spaudai tinkami maketai bus parengti ir atsiųsti iki vasario 10 d. 

Norinčiuosius dalyvauti prašome iki 2020 m. vasario 20 d. užpildyti dalyvių anketas, o jei pristatote pabaigtą darbą - jo registracijos anketą prašome užpildyti iki vasario 10 d. Daugiau informacijos ir registracijos anketas galite rasti čia.

Svarbu: prieš pildant anketas maloniai prašome įsiregistruoti AI platformoje su savo paskyra.

Iki susitikimo žiemos sesijoje,

"Ateities inžinerijos" komandos vardu - koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

.

Mieli mokiniai, tėvai ir mokytojai,

2019-2020 mokslo metais organizuojame šiuos "Ateities inžinerijos" neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) būrelius, kurių dalyvius praktiškai supažindinsime su išmaniosios inžinerijos technologijomis ir jų taikymu savo sugalvotoms idėjoms įgyvendinti:

1. ANDROID PROGRAMĖLIŲ KŪRIMAS

Į užsiėmimus kviečiame 7-12 klasių mokinius, besidominčius Android programėlių kūrimu. Užsiėmimų metu aiškinsimės Android operacinės sistemos veikimo principus, nagrinėsime, kaip išnaudoti išmaniųjų telefonų ir kitų mobiliųjų įrenginių aparatinę įrangą, susipažinsime su Android programėlių kūrimo pagrindais, kursime nesudėtingas Android rogramėles. Įgytos žinios ir darbo įgūdžiai padės pagrįstai pasirinkti tolimesnio mokymosi ir profesinės veiklos sritį. Dalyviai,  sėkmingai baigę programą, gaus baigimo pažymėjimus.

Užsiėmimai vyks kartą per savaitę po 2 val. VGTU Elektronikos fakultete Naugarduko g. 41 Vilniuje

Užsiėmimų kaina - 15 EUR/mėn. (galima panaudoti NVŠ krepšelio lėšas)

Daugiau informacijos apie programą suteiks Dovilė Kurpytė, el.p. dovile.kurpyte@vgtu.lt , tel. (8 693) 70214

2. PRAKTINĖ MECHATRONIKA IR ROBOTIKA

Į užsiėmimus kviečiame 7-12 klasių mokinius, besidominčius mechatronika, apimančia mechanikos, elektronikos ir informacinių technologijų žinias, metodus ir technologijas. Užsiėmimų metu mokiniai sužinos apie mechatroninių elementų bei sistemų veikimą, galimybes ir taikymą kasdieniame gyvenime, išmoks praktiškai valdyti egzistuojančius ir kurti naujus įvairios paskirties originalius robotus. Savo kuriamo roboto detales dalyviai galės pasigaminti ir patys – susikūrę savo dizaino detalių virtualius modelius juos galės „materializuoti“ 2D lazerine pjaustytuvu arba 3D spausdintuvus. Užsiėmimų metu gautos žinios ir įgyti įgūdžiai leis kurti panašias sistemas savarankiškai namuose ar mokykloje. Dalyviai, sėkmingai baigę programą, gaus baigimo pažymėjimus.

Užsiėmimai vyks kartą per savaitę po 2 val. VGTU Mechanikos fakultete Basanavičiaus g. 28 Vilniuje.

Užsiėmimų kaina - 15 EUR/mėn. (galima panaudoti NVŠ krepšelio lėšas)

Daugiau informacijos apie programą suteiks Mantas Makulavičius, el p. m.makulavicius@vgtu.lt ,  tel. (8 647) 26468

Kviečiame!

______

 

 

SSS

"Ateities inžinerijos" 3-ąjį 2019-2020 m. m. sezoną atidarysime susirinkę 2019 m. rugsėjo 13 d. VGTU centriniuose rūmuose. Į renginį kviečiame mokytojus - ir jau dalyvaujančius AI veiklose ar norinčius į jas įsijungti, ir tuos, kurie nori apie jas daugiau sužinoti. Šio sezono naujovė - projektinius darbus galėsime paremti medžiagomis, komponentais ar įranga - kiekviena projektinio darbo komanda galės jų gauti už 100 Eur. Projektinius darbus ketinančius atlikti mokinius ir mokytojus pakviesime į kūrybines dirbtuves, kurias organizuosime pagal mokyklų paraiškas rugsėjo - lapkričio mėnesiais. 

Renginys prasidės 10 val., baigsis 16 val. Jo programoje - naujojo sezono AI tematikų bendra apžvalga ir darbiniai susitikimai su tematikų koordinatoriais. Detalesnę programą paskelbsime iki rugsėjo 6 d.

Ketinančiuosius dalyvauti prašome iki 2019 m. rugsėjo 11 d. užpildyti dalyvių registracijos anketas. Renginio programą, tematikų aprašus ir registracijos anketą rasite čia.

Iki susitikimo AI 3-ojo sezono atidaryme,

"Ateities inžinerijos" komandos vardu - koordinatorius Henrikas Mykolaitis

 

Esi 9-12 klasių moksleivis? „Draugauji“ su skaičiais ir sieji savo ateitį su finansais ir ekonomika? Tuomet privalai išbandyti savo jėgas Finansų olimpiadoje! Nepraleisk progos parodyti savo sugebėjimus ir laimėti šaunius Vilniaus Gedimino technikos universiteto, AB Nasdaq, Swedbank ir kitų olimpiados rėmėjų bei partnerių įsteigtus prizus!

.
.
Mieli mokiniai ir mokytojai,

Kviečiame atvykti į VGTU Atvirų durų dieną kovo 22 d.

Atvirų durų dienos renginio metu:

  • gausite naudingos informacijos apie dominančias studijų programas;
  • išsiaiškinsite stojimo sąlygas 2019 m. bei 2020 m.;
  • išgirsite apie plačias karjeros galimybes;
  • sulauksite profesionalių atsakymų į visus iškilusius klausimus.

Atvirų durų dienoje galėsite išbandyti virtualios realybės žaidimą „KRIVIS“, interaktyvų stalą, lazerinę arfą, išmaniąją gestus atpažįstančią pirštinę, išmaniuoju telefonu valdomą robotą-vorą, skrydžio simuliatorių, susikonstruoti mėtomą sklandytuvėlį, pasidaryti nuotrauką iš termovizoriaus, susipažinti su 3D kūrimo galimybėmis matavimų srityje bei VGTU studentų sukurtu ypatingu kartingo prototipu ir lenktyniniu kartingu, sudalyvauti virtualios realybės ekskursijoje, tiltų konstrukcijų pristatyme, žaidime „Kiek manyje aplinkosaugininko?“ ar robotų varžybose “Pastatyk piramidę”. O jeigu atsinešite savo mėgstamą gėrimą, galėsite įsitikinti, kad Bioinžinerija yra labai praktiška!

Registracija bei renginio programa pasiekama čia.

AI komandos vardu - Viktorija Čeikutė

_________

Esi 9-12 klasių moksleivis? „Draugauji“ su skaičiais ir sieji savo ateitį su finansais ir ekonomika? Tuomet privalai išbandyti savo jėgas Finansų olimpiadoje! Nepraleisk progos parodyti savo sugebėjimus ir laimėti šaunius Vilniaus Gedimino technikos universiteto, AB Nasdaq ir kitų olimpiados rėmėjų bei partnerių įsteigtus prizus!