Kam skirta nuotolinio ugdymo platforma "Ateities inžinerija"?

 "Ateities inžinerijos" platforma (AI platforma), sėkmingai veikianti nuo 2017 metų, yra skirta tiems, kuriuos domina šiuolaikinė techninė kūryba, kurie nori išmokti patys efektyvių šiuolaikinių technologijų pagalba sukurti savo sumanytą išmanų įtaisą, detalę ar programėlę, parengti jo verslo planą, ištirti savo gyvenamąją aplinką ir parengti siūlymus jos gerinimui. Suprantama, kad mokytis tyrinėti ir kurti yra daug lengviau, kada mokykloje veikia tos srities NVŠ būrelis, ar netoli mokyklos yra reikiamos kompetencijos techninės kūrybos centras ar aukštoji mokykla, kurioje galima būtų ieškoti patarimo ar kitos pagalbos. O jei nėra? Tada į pagalbą ateis AI platforma, kuri nuotoliniu būdu nemokamai suteiks reikalingą metodinę medžiagą, IT įrankius ir konsultacijas, suorganizuos kūrybines dirbtuves mokykloje arba VGTU laboratorijose. Tai leis mokiniams ne tik patobulėti šiuolaikinių technologijų srityje, bet ir atlikti savarankiškus projektinius ar brandos darbus, o mokytojams – paįvairinti savo dalyko bei integruotus užsiėmimus ar vesti NVŠ būrelį.

Kodėl yra pravartu mokykloje imtis domėtis šiuolaikinėmis technologijomis? 

Mus supanti aplinka sparčiai keičiasi, kasdien atsiranda vis nauji išmanieji daiktai, mes naudojamės paslaugomis, kurios dar prieš 20 metų atrodė fantastika. O koks bus pasaulis dar po 20 metų? Galima drąsiai sakyti, kad dauguma paslaugų ir daiktų, kuriais naudosimės po dviejų dešimtmečių, dar nėra nei sukurti, nei pagaminti. Kita vertus, mus supa gamta, todėl labai svarbu, kad mūsų veikla ne tik kurtų naujus išmanius vartojimo produktus bei paslaugas, bet ir tausotų aplinką bei jos gamtos išteklius.

Tai kas gi sukurs tuos naujus gaminius ir aplinką tausojančius sprendimus? Galima spėti, kad tai darys tie, kurie šiuo metu dar sėdi mokyklos suole, o ateityje taps savo srities profesionalais, kuriančiais inovacijas ir gaunančiais už tai, suprantama, deramą moralinį ir materialinį atlygį. Natūralu, kad šis kelias į profesionalias inovacijų aukšumas, visai kaip sporte ar mene, turėtų prasidėti galimai anksčiau, ir  AI platforma yra pasirengusi jums padėti šiuo keliu eiti. Svarbu ir tai, kad, mokykloje paragavę kūrėjo "duonos" savo pasirinktoje srityje, galėsite žymiau lengviau apsispręsti dėl savo tolimesnės profesinės karjeros, o ir būsite geriau jai pasirengę.

Ką AI platforma gali pasiūlyti savo dalyviams? 

AI platforma siūlo nemokamą nuotolinę prieigą prie metodinės mokomosios medžiagos, šiuolaikinės inžinerijos įrankių, konsultacijų ir technologinių paslaugų, organizuoja kontaktines kūrybines dirbtuves mokyklose ir VGTU laboratorijose, darbų peržiūras ir konkursus. Tai leidžia mokiniams ne tik patobulėti šiuolaikinių technologijų srityje, bet ir atlikti savarankiškus projektinius ar brandos darbus, o mokytojams – paįvairinti savo dalyko bei integruotus užsiėmimus ar vesti NVŠ būrelį. Visas šias paslaugas AI platforma siūlo keliolikoje tematikų, kurios yra išvardytos pagrindiniame svetainės puslapyje.

Kur rasti daugiau informacijos apie AI platformos tematikas?

Bendra informacija apie AI tematikas yra pateikiama jų INFORMACINIUOSE PLAKATUOSE, kurie prieinami ir platformos svečiams, o detali tematikų medžiaga yra prieinama tik registruotiems svetainės naudotojams. Mokyklų komandų atliktų darbų plakatus ir kitą informaciją apie jų AI veiklą galima rasti Mokyklų puslapiuose. Kiekviena tematika turi savo konsultantą, kurio kontaktai nurodyti tematikos puslapio įvade, ir kuris mielai atsakys į Jums rūpimus dalykinius klausimus. Bendro pobūdžio klausimus siųskite AI koordinatoriui adresu ateitin@vgtu.lt

 Domina AI platformos veikla ir norite išmėginti savo jėgas?

Daugiau galite sužinoti apsilankę svetainės tematiniuose puslapiuose. Norėdami gauti nemokamą prieigą prie AI platformos galimybių - registruokitės susikurdami savo naudotojo paskyrą. 

Kaip registruotis? 

Jei jūsų mokykla jau yra sudariusi sutartį su VGTU dėl bendradarbiavimo AI platformoje - susisiekite su šią veiklą jūsų mokykloje koordinuojančiais mokytojais, ir jei padės jums įsiregistruoti. JEI JŪSŲ MOKYKLA DAR NEDALYVAUJA AI VEIKLOJE IR NETURI SUDARIUSI BENDRADARBIAVIMO SUTARTIES SU VGTU, KURDAMI SAVO NAUDOTOJO PASKYRĄ MOKYKLOS KODO LANGELYJE PASIRINKTE  MOKYKLOS KODĄ "VIZA - svečiai 2020", O VISĄ MOKYKLOS PAVADINIMĄ ĮRAŠYKITE LAGELYJE "Mokykla". Jei kiltų kokių klausimų ar siūlymų rašykite mums adresu: ateitin@vgtu.lt arba (skubiais atvejais) skambinkite (8 618) 80420 - mielai padėsime.

Linkime kūrybinės sėkmės bendrame darbe!

"Ateities inžinerijos" komandos vardu - koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis, el. paštas ateitin@vgtu.lt, tel. (8 618) 80420