NVŠ NEAKIVAIZDINĖ PROGRAMA „ŽALIOJI ENERGETIKA“

   

Dalyvaudami programoje „Žalioji energetika“ ne tik išsamiau susipažinsite su jau visiems gerai žinomomis saulės, vėjo ir hidroenergetikos technologijomis, bet sužinosite ir daug naujų įdomių dalykų – pavyzdžiui, kaip veikia šilumos siurbliai, kurie vartotojui patiekia keletą kartų daugiau šiluminės energijos, nei suvartoja elektros energijos  (bet juk tai beveik „amžinasis variklis“!!!).  O gal energijos  gamybos istorijoje buvo ir daugiau panašių išradimų? Visi kartu pasidomėsime  kaip veikia hidraulinio smūgio siurblys, Richardo Klemo variklis, Paulo Pantonės reaktorius, Ranke-Hilšo vamzdelis , Stenlio Mejerio rezonansinė elektrolizė ir kiti mažai žinomi išradimai, apie kuriuos tikrai nieko nerašo vadovėliai J

Šios programos vykdymo metu konstruosite ir išbandysite savo pačių suprojektuotus žaliosios energetikos įrenginių modelius – saulės, vėjo, hidroelektrinių modelius, o galbūt saulės kolektorius ar rekuperatorius. Jums padės ir patars kvalifikuoti dėstytojai, todėl išmoksite ne tik projektuoti, bet ir konstruoti bei valdyti kompiuteriu programuojamus įrenginius, kurių pagalba pasigaminsite savo konstruojamų modelių detales. Dalyvavimas programoje Jums nieko nekainuos, o sukonstruoti įrenginiai taps Jūsų – galėsite parsivežti į savo mokyklas ir ten toliau juos tyrinėti ir tobulinti.

Kviečiame dalyvauti! Daugiau informacijos   apie  „Žaliosios energetikos“ programą Jums suteiks jos koordinatorius dr. Algimantas Rotmanas. Rašykite jam el. paštu algimantas.rotmanas@vgtu.lt arba skambinkite tel. 868561328.