Naujienos

  IV-OJO SEZONO AKTUALIJŲ FORUMAS

  Henrikas Mykolaitis -

  Kviečiame visus AI platformoje įsiregistravusius mokytojus dalyvauti mūsų IV_ojo sezono aktualijų diskusijų forume, kuris paskelbtas Mokyklų puslapių Metodiniame puslapyje

  2021-uosius metus pasitikome karantine; jis, matyt, dar kurį laiką tęsis, taigi ir toliau teks dirbti nuotoliniu būdu. Kaip geriau organizuoti AI platformos darbą? Mes visad siekiame, kad mokytojai ir mokiniai nebūtų apkrauti pertekliniais formalumais, kita vertus, AI platformoje turi būti užfiksuota tam tikro lygio bazinė informacija apie mokyklose atliekamus projektinius darbus ir jų eigą - to reikia ir konsultantams, ir tos mokyklos mokytojams bei mokiniams. Taigi, klausimas: koks yra tos informacijos optimalus "gylis" ir "plotis"?

  Kitas dalykas - kaip geriau organizuoti mūsų neakivaizdinius susitikimus Zoom'e? Pavyzdžiui, mes planuojame organizuoti teminius mokytojų kvalifikacijos tobulinimo, PD komandų konsultavimo ir bendro pobūdžio organizacinius susitikimus. ir pan. Koks formatas būtų optimalus?

  Atsakymų į šiuos ir panašius klausimus ieškokime drauge, taigi laukiame jūsų nuomonių, diskusijų ir pasiūlymų. Dėkojame už atsakymus!

  AI platformos koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

  ŽALGIRIŲ GIMNAZIJA KVIEČIA ATEITIN

  Henrikas Mykolaitis -

  Straipsnį tokiu pavadinimu 2020 m. gruodžio 29 d. paskelbė "Tauragės žinios" (pateikiame žemiau). Straipsnio autorė - Regina Remeikienė, Tauragės Žalgirių gimnazijos IT mokytoja metodininkė ir AI veiklų koordinatorė, - pristatė savo mokyklos bendruomenės 3 metų veiklos AI platformoje rezultatus ir ateities planus. Šiemet AI veikloje dalyvauja 13 mokytojų ir apie 90 mokinių, kurie rengiasi įgyvendinti 22 "realius" projektus - nuo filmų kūrimo ir dizaino darbų miesto bibliotekai iki aplinkosauginių tyrimų bei išmaniųjų įtaisų konstravimo. Ypač malonu tai, kad, matydamos tokį gerą pavyzdį, į AI veiklą įsitraukė ir vietinių "Aušros“, „Šaltinio“, Tarailių ir Martyno Mažvydo progimnazijų komandos, o visą šią veiklą šiemet parėmė Tauragės savivaldybė, skyrusi konkursinę paramą Žalgirių gimnazijos parengtam projektui „Mokinių projektinės veiklos, orientuotos į VGTU nuotolinės mokymosi platformos „Ateities inžinerija“ temas“. Tai tikrai geras pavyzdys visoms mokykloms ir savivaldybėms, tad palinkėkime joms sėkmės 2021-aisiais!

  AI platformos koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

   

  SVEIKINAME SU ŠVENTĖMIS!

  Henrikas Mykolaitis -

  Mieli mokytojai ir moksleiviai,

  esame technologijų universitetas ir didžiųjų švenčių metu kviečiame ne tik skirti laiko sau, apmąstyti nuveiktus darbus, bet ir įvertinti, kaip technologijos padeda mums bendrauti per nuotolį, kiek atveria galimybių veikti ar pažinti pasaulį.

  Tegul Naujieji metai atneša šimtus naujų idėjų, o mus supančios technologijos atveria duris dar platesnėms galimybėms. Svajokime drąsiai ir nebijokime kurti kartu.

  Šiltų ir saugių žiemos švenčių!

  Vilnius Tech rektorius prof. Alfonsas Daniūnas

  Priedas VT_atvirukas_20201220.gif

  VIRTUALI ŠVIETIMO INOVACIJŲ PARODA "MOKYKLA 2020"

  Henrikas Mykolaitis -

  Kviečiame apsilankyti Vilnius Tech stende virtualioje švietimo inovacijų parodoje "Mokykla 2020". Paroda vyks 2020 m. lapkričio 20-21 d. d., o jos adresas yra https://mokykla.biletum.com/lt/events/78/promo/hall/ . Vilnius Tech stende pristatome visas pagrindines mūsų darbo su mokiniais ir mokytojais iniciatyvas, įskaitant, suprantama, ir "Ateities inžinerijos" platformą - jos tematikų trumpus aprašus, atliktų projektinių darbų pavyzdžius ir kitą informaciją.

  Šias veiklas platesniame dabarties aktualijų kontekste aptars ir Vilnius Tech Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktorė Dovilė Ulinskaitė, kurios pranešimą "Kaip užauginti inžinerijos Sabonį? - neformaliojo ugdymo (nuotolinės) galimybės VILNIUS TECH" žiūrėkite ir klausykite lapkričio 20 d. 17:00-17:45 val. LITEXPO koordinuojamoje parodos dalyvių konferencijoje. Linkime malonaus ir naudingo apsilankymo parodoje "Mokykla 2020"!

  AI platformos koordinatorius Henrikas Mykolaitis 

  SKELBIAME AI III-OJO SEZONO KONKURSO NUGALĖTOJUS

  Henrikas Mykolaitis -

  AI III-asis sezonas baigėsi projektinių darbų konkursu 2020 m. spalio 8 d. AI rudens renginyje. Konkursui 14-oje tematikų buvo pristatyti 68 projektiniai darbai. Nugalėtojais pripažinti darbai išvardyti pridedamame sąraše.

  Sveikiname nugalėtojus, jiems ir visiems kitiems AI platformos dalyviams naujajame sezone linkime naujų kūrybinių sumanymų ir jų sėkmingo įgyvendinimo!

   „Ateities inžinerijos“ komanda

   

  AI 4-OJO SEZONO PRISTATYMAS 2020-10-09

  Henrikas Mykolaitis -

  Mieli AI bendruomenės nariai ir jiems prijaučiantys,

  kviečiame į nuotolinį AI 4-ojo sezono tematikų ir veiklų pristatymą, kuris vyks  2020 m. spalio 9 d. 9:00 - 13:00 val. Prieigos Zoom kodas -  ID 960 1581 2683.

  Renginio programa pridedama, o AI tematikų informacinius plakatus galima rasti ČIA

  Iki susitikimo,

  AI komanda

  PROJEKTINIŲ DARBŲ REGISTRACIJA - IKI SPALIO 5 D.

  Henrikas Mykolaitis -

  Gerbiami "Ateities inžinerijos" bendruomenės nariai,

  jei praeitais mokslo metais esate atlikę projektinį darbą ir jo mums dar nepristatėte - kviečiame iki spalio 5 d. darbą  įregistruoti pristatymui-konkursui AI rudens renginio metu 2020 m. spalio 8 d. Registravimo formas ir kitą susijusią informaciją rasite AI rudens renginio puslapyje. Numatoma, kad renginyje bus pristatyta apie 90 projektinių darbų.

  Renginio dalyvių registraciją pradėsime rugsėjo 28 d., o jo programą numatome paskelbti spalio 6 d. Sekite mūsų informaciją! 

  Iki susitikimo Rudens renginyje!

  "Ateities inžinerijos" komanda

  KVIEČIAME Į NVŠ BŪRELIUS!

  Henrikas Mykolaitis -

  Mieli mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai,

  kviečiame Vilniaus m. ir kitų savivaldybių mokyklų mokinius lankyti 2020-2021 m. m. VGTU organizuojamus neformaliojo vaikų švietimo būrelius. Daugiau informacijos rasite ČIA.  Linkime kūrybinės sėkmės!

  "Ateities inžinerijos" platformos komanda

  Visos naujienos...