Naujienos

  KVIEČIAME Į NVŠ BŪRELIUS!

  Henrikas Mykolaitis -

  Mieli mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai,

  kviečiame Vilniaus m. ir kitų savivaldybių mokyklų mokinius lankyti 2020-2021 m. m. VGTU organizuojamus neformaliojo vaikų švietimo būrelius. Daugiau informacijos rasite ČIA.  Linkime kūrybinės sėkmės!

  "Ateities inžinerijos" platformos komanda

  PRIMENAME, KAD SAVIVALDYBĖSE VYKSTA NVŠ FINANSAVIMO KONKURSAI !

  Henrikas Mykolaitis -

  Visas mokyklas (įskaitant ir profesines), vykdančias bendrojo ugdymo programą ir norinčias dalyvauti AI platformos veikloje 2020-2021 m. m., kviečiame dalyvauti savo savivaldybės organizuojamame NVŠ veiklų finansavimo konkurse. 

  Šiemet Vyriausybė NVŠ veikloms papildomai skyrė rekordinę pinigų sumą - iš viso 8 mln. EUR, kuri ŠMSM 2020 07 07 įsakymu Nr. V-1022 yra paskirstyta savivaldybėms vaikų vasaros stovykloms ir kitoms NVŠ tęstinėms veikloms finansuoti konkurso būdu. Dalis savivaldybių savo konkursus jau organizavo, ir malonu pastebėti, kad visos mokyklos, kurios kreipėsi dėl paramos dalyvauti AI platformos veiklose, ją gavo, tačiau dauguma konkursų dar tik vyks rugpjūčio-rugsėjo mėn.

  Raginame visas mokyklas, jau dirbančias AI platformoje, ir dar neisitraukusias į šią veiklą, skubiai kreiptis į savo savivaldybės administraciją, išsiaiškinti konkurso sąlygas ir pateikti paraišką dalyvavimui AI veiklose paremti. Tokio projekto tipinę sąmatą sudarytų išlaidos medžiagoms, priemonėms ir paslaugoms, kurios reikalingos mokinių kūrybiniams darbams, mokinių pavežėjimui į kontaktinių renginių vietas bei maitinimui renginių metu, taip pat mokytojų - projektinių darbų vadovų ir konsultantų simboliniam darbo užmokesčiui. 

  Jei kiltų klausimų - mielai padėsime. Kreipkitės į pasirinktų tematikų konsultantus, kurių kontaktai nurodyti AI svetainės tematikų puslapiuose, arba - bendrais klausimais - el. paštu ateitin@vgtu.lt arba telefonu (8 618) 80420.

  Iki susitikimo AI veiklose!

  Ai koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis

  STRAIPSNIS APIE AI VEIKLĄ - PORTALE WWW.15MIN.LT

  Henrikas Mykolaitis -

  Portalas www.15min.lt paskelbė VGTU studijų prorektoriaus Romualdo Kliuko ir AI koordinatoriaus Henriko.Mykolaičio straipsnį "Inovacijų mokymas(-is): ar inovatorių rengimas turėtų tapti švietimo sistemos prioritetu?"  Straipsnyje, kurį galima rasti https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/inovaciju-mokymas-is-ar-inovatoriu-ugdymas-turetu-tapti-svietimo-sistemos-prioritetu-233-1171866 , plačiau atžvelgiamas inovacinių gebėjimų ugdymo Lietuvoje kontekstas bei svarba ir pateikiami siūlymai 6iam ugdymui gerinti remiantis AI platformos patirtimi.

  Kviečiame susipažinti!

  Henrikas Mykolaitis

  PAVASARIO SESIJOS 1-OJI DALIS - 2020 06 02

  Henrikas Mykolaitis -

  Didžiąją dalį "Ateities inžinerijos" 2019-2020 m. m. projektinių darbų sustabdė karantino apribojimai, todėl pavasario sesija vyks dviem dalimis - pirmoji vyks nuotoline forma 2020 m. birželio 2 d. ir joje bus pristatomi jau užbaigti darbai, visų pirma, tie, kurių autoriai šiemet paliks savo mokyklas, o antroji dalis, kurioje bus pristatyti visi likę šio sezono darbai, vyks, kaip planuojama, rugsėjo pabaigoje. Daugiau informacijos ir registracija į AI pavasario sesijos 1-ąją dalį - šios svetainės Aktualijų puslapyje http://ateitin.vgtu.lt/course/index.php?categoryid=27

  Kviečiame registruotis ir dalyvauti !

  "Ateities inžinerijos" komanda

  ŠVIESIŲ IR DŽIUGIŲ ŠVENTŲ VELYKŲ!

  Henrikas Mykolaitis -

  Miela VGTU bendruomene,

   kasmet su pavasariu sulaukiame gražios šv. Velykų šventės. Šiemet ši šventė kiek kitokia, bet ne mažiau prasminga, kurią sutiksime su šalia esančiais, dalindamiesi bendryste ir geromis emocijomis.

   Tegul šios Velykos tampa stiprybės simboliu, padedančiu džiaugtis tuo, ką turime šalia, ir teikiančiu daugiau drąsos, pasitikėjimo savimi ir optimizmo, žvelgiant į ateitį.

   Linkiu, kad ši graži pavasario šventės nuotaika aplankytų kiekvienus namus, o kiekvienam iš mūsų suteiktų daugiau bendrumo, stiprybės ir naujų jėgų darbams ir asmeniams siekiams įgyvendinti.

   Šviesių ir džiugių šventų Velykų!

   Nuoširdžiai

  Rektorius Alfonsas Daniūnas

  Priedas pavasaris_vgtu.jpg

  "ATEITIES INŽINERIJA" VEIKIA IR KARANTINO METU!

  Henrikas Mykolaitis -

  Mieli mokiniai ir mokytojai,

  kviečiame praktiškai susipažinti su VGTU nuotolinės ugdymo platformos "Ateities inžinerija" galimybėmis, leidžiančiomis ne tik prasmingai paįvairinti laiką karantino sąlygomis, bet ir praktiškai išbandyti bei sustiprinti savo kūrybinius gebėjimus inovatyvios inžinerijos ir susijusių technologijų srityje. Apsilankykite mūsų svetainėje, o jei sudomins - susikurkite savo paskyrą ir, nemokamai naudodamiesi pasirinktos tematikos mokomąja metodine medžiaga, virtualiais įrankiais ir nuotoline konsultacija, įgyvendinkite savo sumanyto inovatyvaus  produkto, programėlės ar tyrimo idėją! Kaip paprastai, šiais mokslo metais atliktų darbų konkursas (kontaktine arba nuotoline forma - kaip bus įmanoma) vyks "Ateities inžinerijos" pavasario sesijos metu 2020 metų gegužės mėn.

  Daugiau informacijos apie AI platformą rasite http://ateitin.vgtu.lt/course/view.php?id=301, o jei turite klausimų ar pasiūlymų - rašykite mums el. paštu ateitin@vgtu.lt

  Linkime sėkmės bendrame kūrybiniame darbe!

  "Ateities inžinerijos" platformos komandos vardu - koordinatorius dr. Henrikas Mykolaitis 

  AI ŽIEMOS SESIJA 2020-02-27

  Henrikas Mykolaitis -

  AI žiemos sesija įvyko, kaip buvo planuota, 2020 m. vasario 27 d. Renginyje, kuris vyko trijuose – Saulėtekio, Senamiesčio ir Mechanikos rūmuose VGTU rūmuose, dalyvavo 304 mokiniai ir 56 mokytojai iš 22 mokyklų, taip pat daugiau kaip 20 konsultantų. Sesijos darbas buvo organizuotas pagal tematikas. Pradžioje buvo pristatyti 8 baigti projektiniai darbai, tačiau pagrindinis dėmesys ir laikas buvo skirtas dar tik vykdomų projektinių darbų eigos aptarimui ir konsultavimui. Tokių darbų sesijoje buvo pristatyta virš 120 – maždaug du trečdaliai visų šiame sezone atliekamų darbų. Kiekviena komanda pristatė savo darbo eigą, iki šiol pasiektus rezultatus ir iškilusias problemas, o po to diskutuodami su AI konsultantais ir kitų mokyklų komandomis jas sprendė. Likus laisvesnio laiko, norintieji galėjo susipažinti su VGTU mokomosiomis ir mokslinėmis laboratorijomis, pasikalbėti ir apie studijas VGTU pasirinktoje tematikoje bei ateities profesinę karjerą.

  Bendra dalyvių išvada – renginys pateisino jų lūkesčius. Sesijos darbo momentus galite pamatyti šios svetainės Galerijoje, o šioje svetainėje įsiregistravę mokytojai – ir dalyvavę sesijoje, ir nedalyvavę – yra kviečiami užpildyti renginio ir visos AI platformos vertinimo anketą, kurią galima rasti čia http://ateitin.vgtu.lt/course/view.php?id=300

  Kitas AI renginys – AI pavasario sesija – numatomas gegužės 14-16 dienomis.

  Dėkoju visiems dalyvavusiems, linkiu jiems sėkmingo darbo ir vertingų rezultatų.

  AI koordinatorius dr.Henrikas Mykolaitis

  ŽIEMOS SESIJA - 2020 M. VASARIO 27 DIENĄ (papildyta 2020-01-30)

  Henrikas Mykolaitis -

  "Ateities inžinerijos" žiemos sesija vyks 2020 m. vasario 27 d. 10-15 val. Sesijos pagrindines veiklas organizuosime kūrybinių dirbtuvių forma - projektinių darbų komandos pristatys savo darbų eigą bei pasiektus rezultatus, kartu su kolegomis iš kitų komandų ir AI konsultantais aiškinsis kaip spręsti iškilusias problemas, o tos komandos, kurios darbą jau bus baigusios ir neplanuoja jo pristatyti Pavasario sesijoje, tai galės padaryti dabar. 

  Sesijos veiklas organizuosime pagal atskiras tematikas VGTU Centriniuose, Mechanikos ir Senamiesčio rūmuose. Kiekvienos tematikos darbotvarkė priklausys nuo jos projektinių darbų komandų konkrečių planų ir poreikių, kuriuos ir kviečiame iš anksto aptarti su savo konsultantais, 

  Renginio programa bus paskelbta iki vasario 10 d., o dabar - pasižymėkime kalendoriuje ir renkimės dalyvauti:) 

  Iki susitikimo sesijoje,

  "Ateities inžinerijos" komanda

  PAPILDYTA 2020-01-30: Kviečiame registruotis į renginį, užpildant registracijos anketą ir pristatomo darbo anketą (jei esate baigę darbą ir jį norite pristatyti), kurias rasite ČIA

  Visos naujienos...